J.Basanavičiaus aikštė žiemą, MarijampolėŠešupės vingis, MarijampolėFontanas Poezijos parke, MarijampolėSasnavos bažnyčios bokštas, Marijampolės sav.Ramybės parko beržai, MarijampolėŠešupės upė, MarijampolėŠešupės mėlynumas, Marijampolės sav.

Bibliotekoje - poezijos ir modernios muzikos sintezė

Kategorija: Naujienos_ Paskelbta: Ketvirtadienis, 01 vasario 2018

Kalba – brangiausias žmogaus turtas. Be kalbos negali būti visuomenės, kultūros, bendrystės. Kalbėdamas gimtąja kalba jautiesi saugus, išskirtinis, artimas kartu su kitais.

Valstybinė lietuvių kalbos komisija jau trečius metus iš eilės kviečia minėti Lietuvių kalbos dienas (nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d.) ir taip prisidėti prie lietuvių kalbos prestižo didinimo ir sklaidos pasaulyje, lietuvių kalbos mokymosi motyvacijos stiprinimo ir bendruomenių Lietuvoje ir užsienyje telkimo.

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka, viena iš kultūros puoselėtojų, gimtojo žodžio saugotojų, jau antrus metus prisideda prie Lietuvių kalbos dienų. Sausio-kovo mėnesiais bibliotekos Vaikų edukacijos ir laisvalaikio centre organizuojami renginiai, kurių tikslas apjungti lietuviškąją poeziją ir šiuolaikinę muziką - repą. Netradiciška muzikos ir teksto sintezė, sujungianti poezijos klasiką su modernia muzika, moksleiviams priimtina forma padeda lengviau suprasti tekstą, atskleidžia lietuvių kalbos unikalumą ir ugdo meilę gimtajai kalbai.

Kūrybinių dirbtuvių ciklas. Dalyviai laisva forma pasirenka lietuvių autorių eilėraštį, išsirenka garso takelį su repo ritmu ir apjungia šiuos du kūrinius sukurdami unikalų muzikinį kūrinį Multicentro garso įrašų studijoje. Dalyvių amžius neribojamas. Kūrybinių dirbtuvių pradžia – 2018 m. sausio 22 d. Dalyviai kviečiami registruotis el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. 8-343-91553, Multicentro Facebook.com paskyroje arba Multicentre.

Renginyje „Laisvos eilės“ bus pristatomi kūrybinių dirbtuvių metu sukurti garso takeliai, organizuojamos kūrinių dvikovos („tautinio repo“ kovos), renkami laureatai. Renginys vyks kovo 12 d. 15:00 val., Multicentre, Vytauto g. 20.

Straipsnio autorius – Gerda Matusevičienė

2017 metais vykusio renginio fotografijų autorė – Augustina Miknevičiūtė

Kontaktai

MARIJAMPOLĖS TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
J.Basanavičiaus a.1, Marijampolė
+370 642 23003, El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Darbo valandos:

I-V  8:00 - 17:00

VI-VII  Nedirbame

Pietų pertrauka 12:00 - 13:00