J.Basanavičiaus aikštė žiemą, MarijampolėŠešupės vingis, MarijampolėFontanas Poezijos parke, MarijampolėSasnavos bažnyčios bokštas, Marijampolės sav.Ramybės parko beržai, MarijampolėŠešupės upė, MarijampolėŠešupės mėlynumas, Marijampolės sav.

Marijampolėje "auga" gyvybės medis

Kategorija: Naujienos_ Paskelbta: Antradienis, 31 spalio 2017

 

Gyvybės, pasaulio medis - vienas žinomiausių simbolių, sutinkamas tiek lietuvių, tiek daugumoje pasaulio etno kultūrų bei šventraščių, todėl yra gerai atpažįstamas ir vienijantis, siejamas su visa apimančia gyvybine energija, harmonija, nuolatiniu gyvenimo procesu...

Šis gyvybės medis ”auga” bendradarbiaujant dviems vietos menininkėms – ”Sėjinio” karpytojų grupės vadovei, dailės mokytojai ekspertei Virginijai Armanavičienei ir viešųjų erdvių menininkei, Marijampolės portretų galerijos įkūrėjai Ievai Voroneckytei. Šis kūrinys yra sukurtas specialiai R. Juknevičiaus g. 16 namo fasadui, atsižvelgiant į vietos kontekstą - dendrologinį Pašešupio parką, greta jau augantį medį, bei unikalią renovuoto namo fasado spalvą.

Namo pirmininkas, Vytautas Kmieliauskas, parodė iniciatyvą ir entuziazmą papuošti jų namą, perskaitęs “Miesto laikraštyje“ straipsnį apie menininkės Ievos Voroneckytės idėją skirtą “Lietuvos šimtmečio“ ir “Marijampolė Lietuvos kultūros sostinė 2018“ progoms paminėti, gyvybės medžiais puošiant renovuotus daugiabučius namus, taip mūsų senąsias tradicijas atgaivinant dabartyje, šiuolaikinėmis gatvės meno priemonėmis - didelio formato piešiniais. Idėją palaikė ir namo kaimynai, taip pat Degučių seniūnaitė Lolita Paliulienė ir seniūnė Valda Rėklienė, Všį Kūrybos namai ”Exter” , kurių dėka buvo parašytas ir pateiktas projektas Marijampolės savivaldybei,reikalingoms lėšoms gauti, nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo srityje.

Šis dendrologinis gyvybės medis kviečia atkreipti dėmesį į mus supančią gamtą, kuri pati savaime jau yra didelė vertybė. Derlinga Sūduvos žemė, upė, paukščiai, gyvūnija, ir būtent parkas miesto žmogų nukelia į ramybę, atsipalaidavimą ir darnią būtį. Pagarba savo aplinkai, veda mus į bendrystę ir pagarbą žmogui, jautrų ryšį su artimaisiais, draugais, kaimynais, kraštiečiais bei pasauliečiais. ”Vienybė težydi” - himno eilutė antrinanti kūriniui, kurį įgyvendinti padeda menininkai Vytenis Jakas ir Goda Skėrytė, bei vietiniai savanoriai. Prie darbų prisideda UAB “Ramirent“, dažus tiekia UAB "Sienų spalvos".

 

                                                                                                 

Kontaktai

MARIJAMPOLĖS TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
J.Basanavičiaus a.1, Marijampolė
+370 642 23003, El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Darbo valandos:

I-V  8:00 - 17:00

VI-VII  Nedirbame

Pietų pertrauka 12:00 - 13:00