J.Basanavičiaus aikštė žiemą, MarijampolėŠešupės vingis, MarijampolėFontanas Poezijos parke, MarijampolėSasnavos bažnyčios bokštas, Marijampolės sav.Ramybės parko beržai, MarijampolėŠešupės upė, MarijampolėŠešupės mėlynumas, Marijampolės sav.

Paminklas "Tautai ir kalbai, Lietuvos 1000-mečiui paminėti"

paminklas-tautau,-kalbai-r.-brazyteaikste-ziema-kazio-linkeviciaus
Aprašymas

2009 metų rugsėjį centrinėje J.Basanavičiaus aikštėje iškilmingos ceremonijos metu buvo atidengtas paminklas "Tautai ir kalbai. Lietuvos vardo 1000-mečiui paminėti". Jo autorius - marijampolietis skulptorius Kęstutis Balčiūnas. Būtent 2009 metais sukako 1000 metų nuo to laiko, kai Lietuvos vardas pirmą kartą buvo paminėtas rašytiniuose istoriniuose šaltiniuose – Kvedlinburgo analuose.

Šiuo originaliu 19 metrų aukščio meniniu statiniu siekta įprasminti krašto žmonių ir visų lietuvių tautinės savimonės ir kalbos gaivintojų bei puoselėtojų indėlį į gimtosios kalbos, kultūros ir tautiškumo išsaugojimą.

"Nuo keturkampio pagrindo, o keturi kampai simbolizuoja keturis Lietuvos etninius regionus, kyla sraigtinė aukšta kolona, simbolizuojanti tautos kelią, veržimąsi į išlikimą. Ant kolonos viršaus - su ietimi rankoje raitelis ant žirgo. Žirgas simbolizuoja tautos veržlumą ir jos skrydį į ateitį. Žirgas su raiteliu vaizduojami judesyje - skriejantys, lekiantys. Jaunuolis ant žirgo - tai atvira, laisva tauta, kuri savo rankose laiko pasaulio svertą - ietį - tautos kovos, žodžio ir išlikimo simbolį", - taip savo kūrinį apibūdino jo kūrėjas K.Balčiūnas.

 

Adresas: Basanavičiaus a., Marijampolė

Kontaktai

MARIJAMPOLĖS TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
J.Basanavičiaus a.1, Marijampolė
+370 642 23003, El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Darbo valandos:

I-V  8:00 - 17:00

VI-VII  Nedirbame

Pietų pertrauka 12:00 - 13:00